Apple, bu ayın başlarında düzenlediği Dünya Geliştiriciler Konferansı’nda (WWDC 2024) iOS 18’i tanıtarak büyük bir güncelleme sundu. iOS 18 sonbaharda kullanıcılarla buluşacak ve ana ekranı özelleştirmekten yenilenmiş Fotoğraflar uygulamasına kadar bir dizi yenilik içerecek. Ancak Apple’ın yenilikleri bununla sınırlı kalmayacak. Şirket daha iOS 18 piyasaya çıkmadan iOS 19 ve gelecek yılki diğer işletim sistemleri üzerinde çalışmalara başladı.

iOS 19’un Geliştirme Süreci Resmen Başladı

Apple, iOS 18'den Sonra Şimdiden iOS 19'a Hazırlanıyor

Bloomberg’den Mark Gurman’ın aktardığı habere göre Apple, iOS 19’u da içeren büyük işletim sistemi güncellemelerinin resmi geliştirme sürecine başlamış durumda. iOS 19, ‘Luck’ kod adını almışken, macOS 16 için ‘Cheer’, watchOS 12 için ‘Nepali’ ve visionOS 3 için ‘Discovery’ kod adları verilmiş. Bu erken geliştirme süreci Apple’ın sürekli ileriye dönük planlar yaptığının bir göstergesi olarak değerlendirilebilir. Şirket yazılımların yanı sıra gelecek yılın donanımlarını da geliştiriyor ve bu cihazları test etmeye başlamak için yazılımlar üzerinde çalışıyor.

Her ne kadar iOS 19 hakkında şu an için detaylı bilgiler vermek erken olsa da, iOS 18’in piyasaya sürülmesiyle birlikte gelecek sürüm hakkında ilk bilgilerin de ortaya çıkması bekleniyor. Apple‘ın sürekli güncel kalmak ve inovasyonlarıyla öne çıkmak istediği bu süreç teknoloji dünyasında heyecanla takip ediliyor.

Paylaş:
Yorum Yap