ABD merkezli teknoloji devi Apple, eylül ayında tanıtacağı iPhone 16 Pro Max modeli için büyük bir yenilik duyurdu. Apple analisti Ming-Chi Kuo’nun bildirdiğine göre bu modelde kullanılacak yeni batarya teknolojisi mevcut modellere göre daha yüksek enerji yoğunluğuna sahip olacak. Bu sayede batarya boyutları aynı kalsa bile kullanıcılar daha uzun süreler boyunca telefonlarını kullanabilecekler.

Yeni Bataryanın Diğer Modellere Entegrasyonu ve Olası Dezavantajları

Apple, iPhone 16 Pro Max'te Yeni Batarya Teknolojisini Tanıtacak

Kuo’nun açıklamalarına göre yeni teknoloji ilk olarak iPhone 16 Pro Max modelinde kullanılacak ve sonrasında iPhone 17 serisinin tüm modellerine entegre edilecek. Ancak bu gelişmenin bir dezavantajı olarak batarya enerji yoğunluğunun artması bataryanın daha fazla ısınmasına neden olabilecek. Apple bu sorunu paslanmaz çelik kaplama ile çözmeyi planlıyor. Bu çözüm yöntemi ne yazık ki üretim maliyetlerini artırabilir.

Apple’ın daha önce de benzer bir teknolojiyi Apple Watch Series 9’da kullandığını ve bu cihazda da paslanmaz çelik kaplamaya yer verdiğini hatırlatalım. Bu durum Ming-Chi Kuo’nun öngörülerinin doğruluğu konusunda bize daha fazla güven veriyor. Yeni teknolojinin tüm detayları, eylül ayındaki tanıtımda ortaya çıkacak.

Paylaş:
Yorum Yap