Apple, mart ayının başında M3 işlemcili MacBook Air’ı duyurmuştu. Bu duyurunun yanı sıra, şirketin yeni iPad modellerini de tanıtacağına dair genel bir beklenti vardı. Ancak mart ayı geldiğinde yeni iPad’lerin tanıtımı gerçekleşmedi. Bloomberg’den Mark Gurman, bu durumu nisan ayına ertelendi olarak duyurdu. Ancak, son gelen haberlere göre iPad’lerin tanıtımı nisan ayında da gerçekleşmeyecek.

Gurman, Apple’ın yeni iPad Air ve Pro modellerinin çıkış tarihini bir kez daha ertelediğini belirtti. Bu durumda, eğer başka bir değişiklik olmazsa, yeni iPad modelleri mayıs ayının başında kullanıcılarla buluşacak.

Gecikmenin sebebi OLED ekran!

Apple'ın Yeni iPad Modelleri Beklenenden Daha Geç Gelecek

Apple’ın yeni iPad’lerin yazılımını tamamlamak için çabaladığı ve OLED ekranın kullanımının gecikmeye sebep olduğu belirtiliyor. Gurman’ın elde ettiği bilgilere göre, Apple’ın tedarikçileri yeni iPad’lerin üretimini hızlandırıyor. Bu durum, yeni iPad’lerin mayıs ayında çıkabileceğini daha da olası kılıyor. Ayrıca, şirketin yeni cihazların yazılımını tamamlamak için çabaladığı ve bu sebeple nisan ayında çıkışı iptal ettiği iddia ediliyor.

Yeni iPad ile gelecek özellikler neler?

Apple'ın Yeni iPad Modelleri Beklenenden Daha Geç Gelecek

Yeni iPad modelleri bir dizi yenilikle birlikte geliyor. Pro modelde OLED ekran kullanılacak, bu da bir ilk olacak. Bu ekran, daha iyi yenileme hızı, daha düşük enerji tüketimi, gelişmiş kontrast, daha yüksek parlaklık ve daha ince bir tasarım gibi birçok yeniliği beraberinde getirecek. Ayrıca, yeni M3 çiplerin de cihazda bulunacağı belirtiliyor, bu da performansın artacağı anlamına geliyor.

2022’de güncellenen son iPad Air cihazlarına da yeni güncellemeler gelecek. Apple’ın yeni iPad Air’ları iki farklı boyutta sunması bekleniyor: standart 10,9 inç ve daha büyük yeni bir 12,9 inç versiyon. Kamera değişiklikleri, M2 veya M3 işlemci (muhtemelen M2), Bluetooth ve Wi-Fi geliştirmeleri de beklenen diğer yenilikler arasında. Tasarım konusunda ise büyük bir değişiklik beklenmiyor.

Paylaş:
Yorum Yap