Tayvan merkezli teknoloji şirketi ASUS, kısa bir süre önce düzenlediği bir etkinlikte ‘ROG Ally X’ adını verdiği yeni el konsolunu tanıttı. Geçmişte piyasaya sürülen ‘ROG Ally’ modelinin bir üst versiyonu olan ROG Ally X, teknoloji tutkunlarına daha üstün bir deneyim sunmayı hedefliyor.

ROG Ally X’in Teknik Özellikleri

ASUS'un Yeni El Konsolu ROG Ally X Duyuruldu

ROG Ally X, özellikle AMD’nin 4 nm üretim teknolojisine dayanan Ryzen Z1 Extreme işlemci ile dikkat çekiyor. 8 çekirdekli bu işlemci 5.1 GHz’ye kadar işlem kapasitesi sunarken grafik birimi olarak 12 çekirdekli RDNA 3 mimarisine yer veriliyor. ASUS’tan yapılan açıklamaya göre bu yeni konsol 8.6 TFLOPS grafik performansı sunarak oyun severlerin beklentilerini karşılayacak.

Yenilikler sadece işlemci ve grafik birimiyle sınırlı değil. ASUS, ROG Ally X modelinde geliştirdiği soğutma teknolojisi ile cihazın yüksek performansını optimum düzeyde tutmayı amaçlıyor. Ayrıca cihazın batarya kapasitesi önceki modele göre %30-40 oranında artırılmış. Bu gelişmelerle birlikte kullanıcılar önceki modelin iki katına kadar uzanan bir oyun süresi elde edebilecekler. Depolama alanında ise NVMe M.2 SSD kullanılarak teknik olarak 8 TB’a kadar depolama kapasitesi sunuluyor.

Tasarım ve boyut konusunda henüz detaylar netleşmese de 7 inç boyutunda FHD bir ekran ve 120 Hz tazeleme oranına sahip olması bekleniyor. Bu ekran ayrıca 500 nit tepe parlaklık değeri ile donatılacak. ASUS, ROG Ally X ile ilgili daha fazla detayı 2 Haziran’da düzenlenecek bir etkinlikte açıklamayı planlıyor.

Paylaş:
Yorum Yap