Kripto para sektörünün önde gelen borsalarından biri olan Binance’in spot işlem hacmi, tarihi bir seviyeye çıktı. Borsa, en son bu yüksekliği Mayıs 2021‘de görmüştü.

Son zamanlarda kripto para piyasalarında büyük bir hareketlilik görülüyor. Bitcoin‘in (BTC) geçmiş haftalarda tarihi zirvelere ulaşmasıyla birlikte, yatırımcıların bu alana tekrar ilgi göstermeye başladığı görülüyor. Yapılan son çalışmalar, kripto para piyasasına büyük miktarda para akışının olduğunu ortaya koydu.

Pazar araştırma şirketi CCData’nın paylaştığı son verilere göre; dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance‘in işlem hacmi, Mart 2024’te %121’lik bir artışla 1,12 trilyon dolara ulaştı.

Buna göre, Binance en son Mayıs 2021’de bu kadar büyük bir işlem hacmine ulaşabilmişti. O dönemde kripto para piyasalarında büyük bir yükseliş trendi vardı. Son gelişmeler, birkaç yıl sonra tekrar aynı seviyelere ulaşıldığını gösteriyor. Ancak bu, 2021’de görülen büyük fiyat artışlarının tekrarlanacağı anlamına gelmiyor.

Binance, son zamanlarda ABD hükûmeti ile yaşadığı hukuki süreçler nedeniyle gündemdeydi. Ancak CCData analistleri, bu davalardan kaynaklanan olumsuz etkilerin azalmaya başladığını belirtiyorlar. Çünkü Binance’e olan güven yeniden tesis edilmiş gibi görünüyor. Mart 2024’te borsanın toplam pazar payı %1,04 artarak %44,1’e çıktı. Bu da kripto para piyasasındaki işlemlerin neredeyse yarısının Binance üzerinden yapıldığını gösteriyor.

Paylaş:
Yorum Yap