Tesla’nın da faaliyet gösterdiği pazarda BYD gibi Çinli otomobil üreticileri de kendilerini sürekli olarak yeniliyorlar. Son olarak BYD, otomotiv sektöründe büyük bir yenilik getiren bir hibrit güç aktarma sistemi tanıttı.

Edirne’den Hakkari’ye Hiç Durmadan Gidebilir

BYD, Hibrit Otomobillerde Devrim Yaratan Yeni Sistemini Tanıttı

Bu yeni sistem tek şarjla veya benzin ile 2000 kilometre yol kat edebilme kapasitesine sahip. Bu menzil Türkiye’de Edirne’den Hakkari’ye kadar olan mesafeyi durmadan kat etmeye olanak tanıyor, ki bu da şu anki hibrit araçların sunduğu menzilin çok ötesinde.

Araçlar 14 Bin Dolar Fiyat Etiketine Sahip Olacak

BYD, Hibrit Otomobillerde Devrim Yaratan Yeni Sistemini Tanıttı

BYD’nin bu yeni sistemi yakıt tüketimini önemli ölçüde azaltırken çevre dostu bir alternatif sunmayı amaçlıyor. İki yeni sedan modeli Qin L ve Seal 06’da kullanılacak olan bu sistem aynı zamanda şarj edilebilir hibrit özellikte olacak. Bu araçların her biri 14 bin dolar gibi oldukça uygun bir fiyat etiketine sahip olacak.

Şirket bu yeni teknoloji hakkında daha fazla bilgiyi yakın zamanda paylaşmayı planlıyor. BYD, elektrikli otomobil pazarında daha fazla rekabet ve inovasyon sunarak sektördeki liderliğini pekiştirmeyi hedefliyor. Bu gelişmeler otomobil severler ve çevre dostu teknolojilere ilgi duyanlar için heyecan verici haberler olarak değerlendirilebilir.

Paylaş:
Yorum Yap