Uzun süredir sadece kendi evreninde etkinlikler düzenleyen Clash of Clans, bu defa dışarıdan bir yıldızla iş birliği yapma kararı aldı. Oyunun yapımcısı Supercell, Manchester City‘nin gözde golcüsü Erling Haaland ile anlaşarak onu oyunun yeni yüzü olarak belirledi. Bu ortaklık, Haaland’ın oyuncular tarafından yönetilebilir bir karakter olarak oyun içinde yer almasını ve aynı zamanda onun köyünü yağmalama fırsatını sunacak.

Erling Haaland ve Clash of Clans İş Birliğinin Perde Arkası

Clash of Clans, Erling Haaland ile Yeni Bir Etkinlik Başlatıyor

Norveçli futbolcu Clash of Clans ile olan bağını ve bu iş birliğine nasıl öncülük ettiğini açıkladı. Haaland, on yıldır aktif bir oyuncu olduğunu ve oyunun geliştiricisi Supercell ile kendi isteği üzerine iletişime geçtiğini belirtti. Supercell’in Genel Müdürü Stuart McGaw, böyle bir iş birliği fırsatını hemen değerlendirdiklerini ve Haaland’ın oyunun hayranı olduğunu öğrendiklerinde bu durumun kendileri için bir ‘rüya senaryo’ olduğunu ifade etti.

Oyun İçindeki Yeni Karakter: Erling Haaland

Haaland’ın karakteri oyun içinde 31 Mayıs’a kadar Barbar Kral olarak yer alacak. Oyuncular bu süre zarfında özel etkinliklerde Haaland’ı yönetebilecekler. Bu iş birliği hem Clash of Clans‘ın hem de Erling Haaland‘ın popülerliklerini pekiştirecek gibi görünüyor.

Paylaş:
Yorum Yap