Yakın zamanda Steam platformunun dolar bazlı fiyatlandırmaya geçiş yapması dijital oyun pazarında dengeleri değiştirdi. Bu değişiklikten faydalanan Epic Games oyun severlerin gözdesi haline gelmişti. Özellikle büyük oyunlara yapılan zamlara rağmen doların yükselmesine bağlı olarak pek çok oyunun Steam’den daha uygun fiyatlarla sunulması dikkat çekiciydi. Bu durum Epic Games platformunun kullanıcılarından sadece bir talep doğurdu: Uygulamanın iyileştirilmesi.

Geliştiricilere Gönderilen Kritik Mail

Epic Games Döviz Kurları Nedeniyle Oyun Fiyatlarında Güncelleme Yapıyor

Epic Games’in geliştiricilere yönelik gönderdiği bir e-mail platformun karşılaştığı önemli bir problemi gözler önüne serdi. Mail şirketin fiyat politikasına dair stratejik bir hatırlatma içeriyordu ve “Acaba son kale de düşecek mi?” sorusunu akıllara getirdi. Mailde Epic Games Store’un global çapta ulaştığı geniş kitleye yönelik farklı bölgelerde adil ve tutarlı fiyatlandırma yapılmasını sağlama amacı vurgulanıyor. Şirket ortaklarına önerilen bölgesel fiyat sınıflarını sunarken döviz kurlarını ve mevcut kuralları yansıtan güncellemeler yapılmasını öneriyor. Ayrıca geliştiricilere bölgesel fiyatlandırmaları gözden geçirmeleri tavsiye ediliyor ve bu fiyat güncellemelerinin indirim etkinliklerine etkisine dair bilgiler de paylaşılıyor.

Döviz kurlarının sürekli güncellenmesi, oyun geliştiriciler zam yapmasa dahi fiyatların artmasına neden oluyor. Bu durum oyuncular arasında endişe yaratıyor. Ancak döviz dalgalanmalarına karşı Steam’in tavrı göz önüne alındığında, Epic Games’in bu yaklaşımını yadırgamamak gerekiyor.

Paylaş:
Yorum Yap