Epic Games ile ilgili verileri bir araya getiren ve kısa süre önce hizmete giren EpicDB, dün yaşanan büyük bir veri sızıntısıyla gündem oldu. SteamDB’ye benzer bir işlev gören bu platform üzerinde çeşitli oyun firmalarına ait gizli verilerin ifşa olduğu ortaya çıktı. Sızıntı, oyun forumu Resetera üzerinden paylaşılan bir gönderi ile kamuoyuna duyuruldu. Sızıntıda Bethesda, Rockstar, Square Enix ve Saber Interactive gibi önemli oyun firmalarından gelen bilgiler yer alıyor. Özellikle henüz piyasaya sürülmemiş oyunlar hakkında bilgilerin yer aldığı bu veriler, kısa süre sonra platformdan kaldırıldı.

Final Fantasy 9 Remake ve Red Dead Redemption PC Versiyonu Sızıntılar Arasında

EpicDB Sızıntısı: Beklenen Oyunlar ve Gizli Bilgiler Ortaya Çıktı

Sızıntıda öne çıkan detaylardan biri, ilk Red Dead Redemption oyununun PC versiyonu oldu. Bu versiyon, Rockstar için ‘Semla‘ kod adı altında listelenmiş ve yakın zamanda piyasaya sürülebileceğine dair spekülasyonları güçlendirdi.

EpicDB Sızıntısı: Beklenen Oyunlar ve Gizli Bilgiler Ortaya Çıktı

Ayrıca Square Enix’in ‘Momo‘ kod adlı yapımının Final Fantasy 9 Remake olduğu ve ‘Skobeloff‘ kod adlı oyunun da zaten duyurulan Final Fantasy 16‘nın PC versiyonu olduğu belirtildi.

EpicDB Sızıntısı: Beklenen Oyunlar ve Gizli Bilgiler Ortaya Çıktı

Sony ile ilgili sızıntılarda ise ‘Testament‘ kodu, Helldivers 2‘nin Epic Games’e gelebileceği bilgisi dikkat çekti. ‘Kondo‘ kod adlı yapımın ise Ghosts of Tsushima‘nın devam oyunu olabileceği iddia ediliyor. Saber Interactive’in üzerinde çalıştığı yeni bir Turok oyunu da sızıntıda yer alan bilgiler arasında. Bu sızıntı çok daha fazla oyun hakkında bilgi içermesine rağmen kısa sürede kaldırıldı. Ancak sızıntılar doğruysa oyun dünyası için önemli gelişmelerin sinyallerini veriyor.

Paylaş:
Yorum Yap