PlayStation 5’in doğuşunda önemli bir rol oynayan Jim Ryan, “PlayStation Blog”da bir söyleşi gerçekleştirdi. Konsolun üretim sürecinde PlayStation CEO’su olan fakat sonrasında emekliliğe ayrılan Ryan, PlayStation 5’in bugüne dek üretilen en iyi konsol olduğunu ve kullanıcılara en iyi oyun deneyimini sağladığını belirtti.

PlayStation 5, bugüne kadar 55 milyonun üzerinde satış rakamına ulaşmış olan bir üst seviye konsol. Ancak PlayStation 5’in özel oyun sayısının oldukça düşük olduğunu ve oyunların görüntü kalitesinde hala önemli kısıtlamaların bulunduğunu unutmamak gerekiyor. PlayStation 5’i metheden Jim Ryan, bu konular hakkında bir açıklama yapmadı.

Jim Ryan’ın ifadelerine göre, Sony bu konsol ile oyun dünyasının en üst noktasına ulaştı. Ancak PlayStation 5’in henüz tam anlamıyla zirveye çıkmış olmadığını söylemek mümkün. Eski PlayStation CEO’su, konsolun bazı alanlarda en iyi olma yolunda olduğunu belirtse de, bu alanların hangileri olduğu hakkında bir bilgi paylaşmadı.

Jim Ryan’ın PlayStation 5’i övgülere boğmuş olmasına rağmen, konsolun artık yaşlanmaya başladığı bir gerçek. Dahası, bu durumu kabul eden bizler değil, Sony’nin kendisi. Hatta PlayStation 5 Pro’nun geliştirilmekte olduğu bilgisi de mevcut. Bu durumda, PlayStation 5’in “en iyi konsol” unvanını ne kadar süre daha taşıyabileceği merak konusu hâline geliyor.

Paylaş:
Yorum Yap