ABD merkezli teknoloji devi Microsoft video oyun sektöründe önemli bir karar alarak bazı büyük oyun stüdyolarının kapısına kilit vurdu. Bu kararla birlikte Hi-Fi RUSH gibi popüler oyunların geliştiricisi olan Tango Gameworks stüdyosu da faaliyetlerine son verdi. Karar ilginç şekilde Microsoft yöneticilerinden Matt Booty tarafından açıklandı! Booty daha önce Hi-Fi RUSH gibi oyunlara olan ihtiyacı vurgulamıştı. Bu çelişkili durum Microsoft içerisinde bir kafa karışıklığına neden oldu.

Hi-Fi RUSH Olumlu Puan Yağmuruna Tutuldu

Hi-Fi RUSH Stüdyosunu Kapatan Microsoft Oyunculardan Tepki Çekti

Bu kapatma kararı özellikle Hi-Fi RUSH oyununun fanlarında büyük bir hayal kırıklığına yol açtı. Oyunun Steam platformundaki sayfasında oyuncular duygularını yoğun bir şekilde ifade ettiler. Yapılan yorumlar oyunun ‘Son Derece Olumlu‘ olarak etiketlenmesini sağladı. Hi-Fi RUSH, ilk yayınlandığı dönemde de popüler bir ilgi görmüş ancak son dönemlerde yorum sayısı düşmüştü. Microsoft’un stüdyoyu kapatma kararının ardından oyuna olan ilgi ve yapılan yorumlar tekrar yükselişe geçti. 10 Mayıs itibarıyla oyun 1.000’den fazla olumlu yorum almış durumda.

Sony de Helldivers 2 için Benzer Bir Tepki Almıştı

Video oyun endüstrisinde şirketler bazen oyuncuların hoşuna gitmeyecek kararlar alabiliyor. Örneğin, geçen hafta Sony, Helldivers 2 için PSN hesabının zorunlu hâle gelmesi kararından oyuncuların tepkisi üzerine geri adım atmıştı. Şimdi ise gözler Microsoft‘a çevrildi; bakalım Microsoft oyuncuların tepkilerine benzer bir şekilde yanıt verecek mi, yoksa aldığı kararda ısrarcı mı olacak? Bu durum oyun dünyasında önemli yankılar uyandırmaya devam ediyor.

Paylaş:
Yorum Yap