Apple‘ın her yıl düzenlediği Geliştirici Konferansı WWDC bu yıl da teknoloji dünyasının merakla beklediği yeniliklerle gündeme geliyor. 10 Haziran 2024’te başlayacak olan etkinlikte iOS 18 işletim sisteminin tanıtılması bekleniyor. Bu güncelleme tarihin en büyük iPhone güncellemelerinden biri olarak nitelendiriliyor ve yapay zekâ üzerine kurulu yenilikçi özellikler vaat ediyor. Yeni sürümle birlikte kullanıcıların karşısına çıkacak olan başka bir yenilik ise yeni emojiler olacak.

7 Farklı Yeni Emoji Geliyor

iOS 18 ile iPhone'lara Gelecek Yeni Emojiler

Unicode Consortium tarafından yapılan son güncellemelerle birlikte iOS 18’e eklenmesi beklenen 7 yeni emoji kullanıcıların beğenisine sunulacak. Bunlar arasında göz altı torbalarına sahip bir yüz, parmak izi, yapraksız ağaç, kök sebze, arp, kürek ve slime benzeri bir emoji bulunuyor. Bu emojiler çeşitli sosyal medya platformlarında ve günlük mesajlaşmalarda kullanıcıların duygularını ifade etmelerine olanak tanıyacak.

Yeni Emojiler Ne Zaman Gelecek?

Ancak Apple‘ın bu emojileri iOS 18’in ilk sürümünde sunması beklenmiyor. Şirketin geçmişteki uygulamalarına bakıldığında yeni emojiler genellikle işletim sisteminin ilk sürümünden birkaç ay sonra bir güncelleme ile kullanıma sunuluyor. Bu yüzden iOS 18 ile birlikte sunulacak yeni emojilerin 2024 sonlarına doğru veya 2025 başlarında bir güncelleme ile gelmesi muhtemel görünüyor. En erken tarih ise Mart 2025’te beklenen iOS 18.4 güncellemesi olabilir.

Bu gelişmeler Apple‘ın kullanıcı deneyimini sürekli olarak nasıl geliştirdiğini ve teknoloji dünyasına yön verdiğini gösteriyor. WWDC 2024 hem geliştiriciler hem de teknoloji meraklıları için heyecan verici yeniliklere sahne olacak.

Paylaş:
Yorum Yap