Oppo‘nun Türkiye’de de sevilen akıllı telefon serilerinden biri olan Reno, yeni üyeleriyle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Bu Haziran ayında tanıtılacak olan Reno 12 serisi standart ve Pro modelleriyle kullanıcılara sunulacak. Bu serinin orta-üst segmentte konumlandırılması bekleniyor.

Sızıntılara Göre Reno 12 Serisinin Özellikleri

Oppo Reno 12 Serisi: Özellikler ve Çıkış Tarihi

Reno 12 serisiyle ilgili sızıntılar birkaç aydır devam ediyor ve son bilgiler de bu sızıntılara eklenmiş durumda. Bu serinin en dikkat çekici özelliklerinden biri, Pro modelinde kullanılacak olan MediaTek Dimensity 9200+ işlemcisi olacak. Bu işlemci geçen yılın en güçlü işlemcilerinden biri olarak kabul ediliyor ve bu sayede Pro modeli piyasadaki üst düzey telefonlarla rekabet edebilecek. Standart modelde ise MediaTek Dimensity 8300 işlemcisi kullanılacak.

Reno 12 Serisinin Ekran ve Tasarım Detayları

Oppo Reno 12 Serisi: Özellikler ve Çıkış Tarihi

Ekran özellikleri de oldukça etkileyici; Reno 12’nin 1080p çözünürlüğe sahip ekranı ve Pro modelinin 1,5K çözünürlük desteği sunması bekleniyor. Her iki model de 6,7 inçlik 120 Hz yenileme hızına sahip OLED ekranlarla gelecek. Tasarımda ise kavisli bir yapı ve cam arka kısım öne çıkıyor.

Kamera ve Batarya Özellikleri

Kamera konusunda da iddialı olan Reno 12 serisi her iki modelde de 2x optik yakınlaştırma özelliğine sahip 50 MP telefoto kamera ve 50 MP ana kamera barındıracak. Ayrıca 5000 mAh kapasiteli batarya ve 80W hızlı şarj desteği serinin diğer öne çıkan özellikleri arasında. IP65 su ve toz geçirmezlik derecesi de kullanıcıların beğenisine sunulacak.

Reno 12 Serisinin Piyasaya Çıkışı ve Diğer Rakipler

Reno 12 serisi Haziran ayında resmi olarak tanıtıldığında tüm detayları ile karşımıza çıkacak. Türkiye’ye gelip gelmeyeceği ise henüz belirsiz. Bu arada Haziran ayında Huawei, vivo ve HONOR gibi diğer markalardan da benzer segmentte yeni cihazların duyurulacağını belirtelim. Akıllı telefon piyasası için oldukça hareketli bir dönem olacak.

Paylaş:
Yorum Yap