2017 yılında Samsung tarafından tanıtılan sanal asistan Bixby, beklenen ilgiyi görememiş ve zamanla gözden düşmüştü. Ancak Samsung’un yakın zamanda Galaxy AI adını verdiği yeni yapay zeka özelliklerini duyurmasının ardından Bixby’nin akıbeti merak konusu olmuştu.

Samsung yöneticisi Won-joon Choi, Bixby’nin hala hayatta olduğunu ve yeni bir rolle geleceğini belirtti. Ayrıca, Bixby’nin üretken yapay zeka ile donatılacağını ve daha doğal konuşmalar gerçekleştireceğini de ekledi.

Bixby ve üretken yapay zeka

Samsung Bixby'nin Geleceği Hakkında Açıklama Yaptı: Bixby Hala Yaşıyor!

Samsung, son çıkan S24 telefonlarında Google’la işbirliği yaparak Gemini Nano modelini kullanmaya başlamıştı. Bu durum, Samsung’un Bixby’yi Google Gemini destekli bir asistanla değiştirebileceği izlenimini yaratmıştı. Ancak Choi’nin yeni açıklamaları, bu durumun geçerli olmadığını ve Samsung’un Gemini gibi modelleri Bixby için birer rakip olarak değerlendirdiğini gösterdi.

Bixby’nin ne zaman bu güncellemeleri alacağı henüz bilinmiyor. Ancak Apple‘ın yaklaşan aylarda Siri’ye yapmayı planladığı gibi bir değişiklik, Bixby için de söz konusu olabilir. Bixby’nin, üretken yapay zeka ile başarıya ulaşıp ulaşamayacağını ise zaman gösterecek.

Paylaş:
Yorum Yap