Samsung teknoloji dünyasının öncülerinden biri olarak yapay zekâ alanında da iddialı adımlar atmaya devam ediyor. Güney Kore merkezli teknoloji devi kendi geliştirdiği yapay zekâ özelliklerini ‘Galaxy AI‘ adı altında topluyor ve bu özellikler şu anda tüm desteklenen cihazlarda ücretsiz olarak kullanılabiliyor. Ancak şirketin yakın zamanda yaptığı açıklamalara göre bu durum 2025 sonuna kadar sürecek.

Galaxy AI Özellikleri 2025’ten Sonra Ücretli Olabilir

Samsung Telefonlardaki "Galaxy AI" Yapay Zeka Özelliklerinin 2025 Sonuna Kadar Ücretsiz Olacağını Açıkladı

Samsung yapay zekâ özelliklerinin kullanımını daha geniş kitlelere yaymak amacıyla ‘Galaxy Experience Spaces’ adını verdiği özel alanlar oluşturduğunu duyurdu. Bu alanlar kullanıcıların Galaxy AI özelliklerini deneyimlemelerini sağlayacak. Ancak şirketin blog gönderisinin alt kısmında yer alan ifadeler, gelecekte bazı yapay zekâ özelliklerinin paralı olabileceğine işaret ediyor.

2026 yılı itibarıyla Samsung’un yapay zekâ özelliklerinin bazılarının ücretli hale gelebileceği belirtiliyor. Şu an için hangi özelliklerin ücretli olacağı veya fiyatlandırmanın nasıl olacağı hakkında kesin bir bilgi verilmiş değil. Ancak şirketten sızan bilgilere göre daha gelişmiş özelliklerin abonelik sistemi üzerinden sunulabileceği ve bunun ‘Galaxy AI+‘ adı altında olabileceği yönünde tahminler var.

Galaxy AI kullanıcılara web sayfalarını özetleme, gelişmiş fotoğraf düzenleme gibi birçok farklı ve kullanışlı yapay zekâ özelliği sunuyor. Bu özelliklerin kullanımının gelecekte nasıl bir yol izleyeceği merak konusu. Samsung bu konuda daha fazla bilgiyi 2025 sonuna doğru paylaşacak.

Paylaş:
Yorum Yap