Sony, uzun süredir beklenen bir gelişmeyi nihayet gerçekleştirmek üzere. PlayStation 3 döneminde yayınlanan bir çok popüler oyunun, Sony’nin yeni nesil konsolu olan PlayStation 5‘e uyarlanacağı iddia edildi. Ancak bu süreçte tüm oyunların güncellenmeyeceği, sadece belirli başlıkların seçileceği belirtiliyor. Hangi oyunların bu geçişi yapacağı ise henüz netlik kazanmış değil.

Uyarlanacak PlayStation 3 oyunlarının, PlayStation 5 Pro ile birlikte tanıtılması bekleniyor

Sony, PS3 Oyunlarını PS5'e Getirebilir

PlayStation 3‘ün efsane oyunları yeni nesil konsol olan PlayStation 5 ile yeniden can bulacak. Ancak oyunların orijinal formatlarının korunup korunmayacağı veya grafik iyileştirmeleri yapılıp yapılmayacağı konusunda Sony’den resmi bir açıklama gelmedi. Teknoloji dünyasından edinilen bilgilere göre Sony, yıl sonuna doğru düzenleyeceği bir etkinlikle PlayStation 5 Pro modelini ve bu modelle uyumlu PS3 oyunlarını tanıtmayı planlıyor.

Bu gelişme Sony’nin oyun konsolu pazarındaki rekabetini artırma ve kullanıcı deneyimini zenginleştirme stratejisinin bir parçası olarak görülüyor. Gelecek aylarda Sony’nin bu konudaki resmi duyurularını ve hangi oyunların seçileceğine dair detayları sabırsızlıkla bekliyoruz.

Paylaş:
Yorum Yap