Togg, Türkiye’nin elektrikli otomobil pazarında lider konumunu koruyan T10X modeliyle dikkat çekmeye devam ediyor. Şimdi ise şirket elektrikli araç sahiplerine yönelik çok cazip bir kampanya başlattığını duyurdu. Togg’un resmî şarj uygulaması Trugo üzerinden yapılan açıklamaya göre, Kurban Bayramı boyunca Trugo şarj istasyonlarında marka ayrımı yapılmaksızın tüm elektrikli araç modelleri için %50’ye varan indirimler uygulanacak. Bu indirimler bayramın ilk günü olan 16 Haziran saat 00.00’da başlayıp, 19 Haziran saat 23.59’da sona erecek.

Elektrikli Araçlar İçin %50’ye Varan İndirim

Trugo şarj istasyonlarında uygulanan mevcut tarifeler, DC hızlı şarj için kW/h başına 7,99 TL olarak belirlenmişken kampanya döneminde bu rakam indirim oranlarına bağlı olarak yarı yarıya düşebilir. Özellikle Togg T10X modelinin kısa menzil versiyonu olan 52,4 kW/h bataryalı araçların tam şarj maliyeti 418 TL iken bu kampanya ile önemli bir maliyet düşüşü yaşanabilir. Uzun menzilli versiyon içinse tam şarj maliyeti normalde 707 TL civarında olup kampanya döneminde bu maliyet de önemli ölçüde azalacak.

Elektrikli Araç Kullanımının Teşviki ve Çevresel Etkiler

Bu kampanya elektrikli araç sahiplerini teşvik ederek, elektrikli araç kullanımını daha cazip hale getirmeyi amaçlamaktadır. Bayram boyunca geçerli olacak bu indirimlerle birlikte elektrikli araç kullanıcılarının şarj maliyetleri önemli derecede azalacak ve bu durum elektrikli araç kullanımının yaygınlaşmasına katkı sağlayabilir.

Paylaş:
Yorum Yap