Ubisoft, üç yıl önce duyurduğu ve büyük beklentilerle geliştirilmekte olan Tom Clancy’s The Division Heartland oyununu resmen iptal ettiğini duyurdu. Oyun Amerika Birleşik Devletleri’nde küçük bir kasabada geçen ücretsiz olarak sunulacak bir PvE ve PvP aksiyon/hayatta kalma nişancı oyunuydu. Oyunun 2021 veya 2022 yıllarında piyasaya sürülmesi beklenirken uzun süredir herhangi bir gelişme rapor edilmemişti.

Sonunda Ubisoft’un yılın ilk çeyreğine dair kazanç raporuyla birlikte iptal haberi geldi. Bu karar masrafları düşürmek ve şirket kaynaklarını ‘daha büyük fırsatlara‘ yönlendirmek amacıyla alındı. Bu yeni fırsatlar arasında diğer Tom Clancy oyunları Rainbow Six serisi ve yakında çıkacak olan live-service FPS oyunu XDefiant bulunuyor.

Ubisoft’un Mali Stratejileri ve Yeni Projeleri

Ubisoft, son dönemde maliyetleri kontrol altına almak adına çeşitli stratejiler izliyor. Bu çerçevede şirket son 18 ay içinde 1.700’den fazla çalışanını işten çıkardı. Ayrıca şirket stratejisinde önemli değişikliklere giderek şu an için iki ana projeye odaklandı: ilk açık dünya Star Wars oyunu olan Star Wars Outlaws ve Japonya’da geçecek yeni Assassin’s Creed oyunu, Assassin’s Creed Shadows. Yeni Assassin’s Creed oyunundan ilk fragman da yeni yayınlandı. Far Cry ve Ghost Recon serileri gibi diğer popüler serilerden de yeni oyunlar bekleniyor. Ancak The Division Heartland gibi şirketin büyük fırsat olarak görmediği projeler için gelecek artık belirsiz.

Paylaş:
Yorum Yap