Önde gelen Alman otomobil üreticisi Volkswagen, sedan otomobillerin hala popüler olduğu Çin pazarına özel yeni bir model olan Passat Pro Sedan‘ı tanıtmaya hazırlanıyor. Şirketin 2022’den itibaren Avrupa’da sedan modellerinin üretimini durdurma kararından sonra bu adım, Çin pazarının önemini bir kez daha vurguluyor.

Passat Pro Sedan’ın Özellikleri

Volkswagen Çin Pazarına Özel 'Passat Pro Sedan' Modelini 2024'te Satışa Sunacak

Yeni Passat Pro Sedan, Çin Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı tarafından paylaşılan bilgilere göre, boyutları bakımından etkileyici. 5 metre uzunluğa, 1,8 metre genişliğe ve 1,4 metre yüksekliğe sahip olan otomobil, station wagon modelden daha uzun bir dingil mesafesine sahip. Dingil mesafesi tam olarak 2,8 metre.

Aracın tasarımı ise station wagon model Variant ile benzerlik gösteriyor. Özellikle ön farlar ve tampon tasarımı bu benzerliği ortaya koyuyor. Ayrıca otomobil 17″ ve 19″ jant seçenekleri ile sunulacak ve ağırlığı donanımına bağlı olarak değişecek.

Volkswagen Çin Pazarına Özel 'Passat Pro Sedan' Modelini 2024'te Satışa Sunacak

Motor Seçenekleri ve Üretim Ortaklığı

Volkswagen Passat Pro Sedan, iki adet benzinli motor seçeneği sunacak. Bunlar 1,5 litrelik 158 beygir güç üreten ve 2,0 litrelik 217 beygir güç üreten 2 farklı motor olacak. Her iki versiyonda da otomatik şanzıman bulunacak. Bu yeni model hafif hibrit veya şarj edilebilir hibrit gibi versiyonları içermeyecek.

Passat Pro Sedan, Volkswagen ve SAIC ortaklığında üretilecek. Bu ortaklık Volkswagen’in Çin’deki pazar payını artırma stratejisinin bir parçası.

Şu anda iç mekan hakkında herhangi bir bilgi paylaşılmadı ve Volkswagen aracı henüz resmi olarak tanıtmadı. Ancak, şirketin 2024’ün üçüncü çeyreğinde yeni Passat Pro Sedan’ı Çin pazarına sunması bekleniyor. Bu yeni model Volkswagen’in sedan modellerine olan bağlılığını ve Çin pazarındaki stratejik önemini bir kez daha gösteriyor.

Paylaş:
Yorum Yap