WhatsApp, teknoloji dünyasında sürekli yenilikler peşinde koşan bir uygulama olarak kullanıcılarının hayatını kolaylaştıracak yeni bir özelliği test ediyor. WABetaInfo’nun raporlarına göre, WhatsApp’ın Android beta sürümünde fark edilen bu yeni özellikle artık kullanıcılar rehberlerine kişi eklemek zorunda kalmadan doğrudan WhatsApp üzerinden telefon numarası çevirebilecekler.

Yeni Özellik Nasıl Çalışıyor?

WhatsApp'tan Yeni Özellik: Direkt Numara Çevirme

Ekran görüntüleri ile gösterilen bu yeni özellik hâlâ geliştirme aşamasında olup ne zaman tüm kullanıcılara sunulacağına dair net bir bilgi yok. Ancak bu özellik aktif hale geldiğinde kullanıcılar doğrudan WhatsApp arayüzünden bir numara yazarak arama yapabilecekler. Bu özellikle sık sık yeni kişilerle iletişim kurması gereken kullanıcılar için büyük bir kolaylık sağlayacak.

WhatsApp Aramalarının Avantajları

WhatsApp aramaları geleneksel telefon aramalarından farklı olarak internet verisi kullanır. Bu özellikle yurtdışı aramalarında ciddi maliyet avantajları sağlar. Yeni numara çevirme özelliği kullanıcıların hızla ve kolayca bağlantı kurmalarını daha da mümkün kılacak, böylece WhatsApp’ın kullanım kolaylığını ve verimliliğini artıracaktır.

Paylaş:
Yorum Yap