El konsolları dünya genelinde popülerlik kazanmaya devam ederken Zotac‘ın Computex’ te tanıttığı yeni el konsolu Zone, pazardaki rekabeti daha da alevlendirecek gibi görünüyor. Zone 7 inç boyutunda Full HD çözünürlük sunan ve 120 Hz yenileme hızına sahip OLED bir ekranla geliyor. OLED ekranın kullanılması bu kategorideki diğer ürünlerle karşılaştırıldığında önemli bir avantaj sağlayabilir zira bu özellik şu ana kadar yalnızca Steam Deck modelinde karşımıza çıkmıştı.

Zone’un Teknik Özellikleri ve Performansı

Zotac Zone: El Konsolu Pazarı Kızışıyor

Yeni cihazda güçlü performans sunan AMD Ryzen 7 8840U çip bulunuyor. Ayrıca Radeon 780M GPU ile oyunlarda yüksek çözünürlük ve akıcı grafikler vaat ediyor. Zone 16 GB LPDDR5X-750 bellek ile donatılmış ve 512 GB depolama kapasitesine sahip. Bu özelliklerle oyun tutkunları için oldukça cazip olabilir.

Tasarım ve Fiziksel Özellikler

Zotac Zone: El Konsolu Pazarı Kızışıyor

Cihazın tasarımı Steam Deck’e oldukça benzerken, iki adet analog çubuk ve Xbox Elite kontrolcüye benzer ayarlanabilir tetikler gibi özelliklerle donatılmış. Boyutları ve ağırlığı ise 310x135x40 mm ve 700 gram olarak belirlenmiş. Bu da onu pazarın daha ağır modellerinden biri yapıyor.

Zotac Zone’un Piyasaya Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Zotac Zone, Windows 11 işletim sistemi, ön kamera, Wi-Fi 6E ve Bluetooth 5.2 gibi güncel teknolojilerle de donatılmış. Ürün Eylül 2024 tarihinde piyasaya sürülecek ve fiyatının 800 dolar civarında olması bekleniyor. Bu fiyatlandırma daha büyük bataryaya sahip olan ve aynı fiyat etiketine sahip Rog Ally X ile rekabet edebilir gibi duruyor.

Paylaş:
Yorum Yap